HABER ARŞİV

Mamak farklı kazandı

06 Mart 2021 09:41

Türkiye Basketbol Ligi 21. haftasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'u sahasında konuk eden Mamak Belediyesi Basketbol Takımı karşılaşmayı 93-76 kazandı.

Parklar bir bir yenileniyor

06 Mart 2021 09:00

Mamak Belediyesi, ilçede nefes alınabilecek alanlar olan parklara bir yandan yenilerini eklerken, var olan parkları da revize ediyor. 365 parkın bulunduğu, yeni park çalışmalarının devam ettiği Mamak’ta, yıpranmış parklar da revize ediliyor.

Mamak Belediyesi bünyesinde sahada çalışan personel mesleki yeterlilik imtihanına tabi tutuluyor.

Halkla iç içe, halkın içinde Gönülleri hafiflettik- Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, yerel yönetimde katılımcılığı sağlamak ve ortak çözümde buluşmak anlayışıyla 2 yıldır hayata geçirilen “Tam Açık Kapı” uygulaması kapsamında vatandaşları dinlemeye devam ediyor.

Mamak Belediyesi hizmet içi seminerlerini aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor.

Geleceğe yatırımın gençliğe yapılan yatırım olduğu ilkesiyle Mamaklı gençlere hitap eden projeler geliştiren Mamak Belediyesi, gençlerin geleceğine yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Mamak Belediyesi tarafından Peyami Sefa Mahallesi Bilge Parkı içerisinde hizmete açılan Peyami Sefa Anaokulu minikleri okula“ merhaba” dedi.

Türkiye Hentbol Federasyonu Erkeler 1. Ligi 19. haftasında Mersin İdmanyurdu Hentbol Spor Kulübü ile karşılaşan Mamak Belediyesi GSK Hentbol Takımı sahadan 27-36 galip ayrılarak liderle olan yakın takibini sürdürdü.

Mamak Belediyesi, Şahap Gürler Mahallesi'nde hayata geçirdiği pazaryerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye Basketbol Ligi 20. haftasında İzmir deplasmanında Bornova Belediyesi Basketbol Takımı ile karşılaşan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, geriden geldiği maçtan 88-90 galibiyetle ayrıldı.

Türk siyasi tarihinde “postmodern darbe” olarak kayıtlara geçen 28 Şubat 1997'deki MGK'nın üzerinden 24 yıl geçti.

Mamak Belediyesi ile Türkiye Diyanet Vakfı Mamak Şubesi ve Mamak İlçe Müftülüğü işbirliğinde İdlip ve Azez’e insani yardım tırı gönderildi.

Mamak Belediyesi, personele yönelik hizmet iç seminerlerine devam ediyor.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin seçim vaatlerinden biri olan Musiki Muallim Mektebi’ni aslına döndürme çalışmaları kapsamında, mektebin birinci etabının restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Mamaklı Gitaristler sahnede

26 Şubat 2021 13:31

Mamaklılar kültür ve sanatla buluşmaya devam ediyor.

Peyami Sefa Anaokulu Kapılarını Aralıyor 20 ayrı tesise Anaokulu MÜJDESİ - Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin seçim vaatlerinden birisi daha hayata geçti. Mamak Belediyesi’nin Peyami Sefa Mahallesi’nde bulunan Bilge Parkı içerisinde hayata geçirdiği Peyami Sefa Anaokulu kapılarını aralıyor.

Polis adayları, POMEM sınavlarına Mamak Belediyesi’nin açtığı ücretsiz özel yetenek kurslarında hazırlanıyor.

Mamak Belediyesi'nin aile merkezleri, spor merkezleri, kütüphaneler, millet kıraathaneleri vakitlerini dolu dolu geçirmek isteyenlere birçok alternatif sunuyor.