HABER ARŞİV

Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde geçtiğimiz ay göreve başlayan 50 zabıta memuru, 15 günlük yoğun bir Hizmet İçi Eğitim Programı’nın ardından temel eğitim sınavına tabi tutuldu.

Ramazan ayının olmazsa olmazlarından olan Ramazan davulcuları, vatandaşları davul çalarak sahura kaldırma geleneğini sürdürüyor.

İftarımızı paylaşıyoruz

15 Nisan 2021 11:50

Mamak’ta Ramazanın vazgeçilmezi olan geleneksel iftar çadırı, Covid-19 önlemleri kapsamında bu yıl da kurulmayınca Mamak Belediyesi de iftar yemeklerini ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine götürüyor. Belediye, bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına “İftarımızı Paylaşalım” diyerek sıcak yemek ulaştırıyor.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, son 2 yılın en başarılı ilçe belediye başkanı seçildi. ORC Araştırma şirketi, 2019-2021 yıllarını kapsayan en başarılı ilçe belediye başkanları anketinin sonuçlarını paylaştı.

Covid-19 salgını dolayısıyla ilçede başlattığı hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarıyla vatandaşların beğenisini toplayan Mamak Belediyesi, öte yandan sürdürdüğü sosyal yönlü ‘iyilik seferberliği ile de gönülleri fethediyor.

Kıraç topraklar tatlanıyor

14 Nisan 2021 12:39

Mamak Belediyesinin arıcılığın gelişmesi ve bal üretiminin artırılması amacıyla Gökçeyurt mahallesi’nde hayata geçirdiği bal ormanı projesi kapsamında oluşturulacak tıbbi aromatik bitki bahçesi için fidan dikimine başlandı.

Tiyatrolar, müzik dinletileri, çocuk etkinlikleri, Hacivat-Karagöz, meddah, gönül sohbetleri, Ramazan sohbetleri, şiir dinletileri ile dijital medyada Ramazan bereketi esiyor. Mamak Belediyesi, koronavirüs tedbirleri nedeniyle bu yıl da meydanlarda gerçekleştirilemeyen Ramazan etkinliklerini sosyal medya kanalları aracılığı ile evlere taşıdı.

Gel Can Dostum Bu Park Senin

12 Nisan 2021 09:12

Daha yeşil bir kent oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Mamak Belediyesi, temalı parklarla dikkat çekiyor.

Mamak Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi ilçedeki tüm camilerde detaylı bir temizlik ve dezenfekte çalışması başlattı. Belediye, 13 Nisan'da başlayacak Ramazan ayı öncesinde ilçe genelindeki tüm camilerde bir program dâhilinde detaylı temizlik ve dezenfekte çalışması yaparak Camileri Ramazan ayına hazırlıyor.

Hayvan dostu projelere imza atan Mamak Belediyesi, sahipsiz sokak hayvanları için örnek bir çalışmaya daha imza attı.

Mamak Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu, Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan oylamayla kabul edildi. 2020 yılı faaliyet raporunun oylandığı Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na Mamak Belediye Başkanı Murat Köse başkanlık yaptı.

Ahşap yakma sanatı olarak öne çıkan pirogravür, son dönemde oldukça yaygınlaştı. Aile Merkezlerinde birbirinden farklı projelere imza atan Mamak Belediyesi, unutulmaya yüz tutmuş ahşap yakma sanatını açtığı kurslarla ayakta tutmaya çalışıyor.

Mamak’a Bahar Geldi

06 Nisan 2021 12:37

Mamaklıların nefes alacağı yeşil alanların çoğalması, çocukların kaliteli vakit geçirebilmesi ve herkesin açık havada spor yapması için park sayısını her geçen yıl artıran Mamak Belediyesi, ilçede bulunan 365 parkta pergole, oyun alanları, yürüyüş yollarını yenileyerek daha işlevsel hale getirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının “Türkiye'de Afet Eğitimi Yılı” ilan edilmesi dolayısıyla Mamak Belediyesi ve Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) işbirliği ile başlatılan çalışma kapsamında Mamak Belediyesi Arama Kurtarma (MAKUT) ekibine afet eğitimi verildi.

Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri maske, mesafe ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Mamak’ta gençliğin geleceğine yatırım Başkan Köse, Gençlik Merkezi’ni yerinde inceledi- Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ilçenin genç nüfusunun spor yapabileceği alanları üretmeye devam ediyor.

Yükselen Değer Mamak Bir Değişim Öyküsü “Mamak” Ankara’nın kalbi Mamak için çalışıyoruz- 30 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde 187.803 seçmenin oyunu alarak Mamak’ta % 50.40 oy oranı ile görevi devralan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Güzel Mamak “Daha Güzel Olacak” diyerek yola çıktığı hizmet yolculuğunda hayata geçirdiği yüzlerce eserle artık yoluna “Mamak Daha Güzel Oluyor” sloganı ile devam ediyor.

En keyifli öğrenme

01 Nisan 2021 12:00

Mamak Belediyesi bünyesinde bulunan aile merkezlerinde, millet kıraathanelerinde ve kütüphanelerde eğitici etkinliklere imza atmaya devam ediyor.